Home > Evenimente > You could be somebody’s angel!

Voluntariatul nu înseamnă o muncă neplătită, ci o ușă spre noi orizonturi, un stil de viață care îți aduce satisfacție, mulțumire de sine și posibilitatea de a lăsa o amprentă în inimile celor din jur.

Astfel, Fundația de Binefacere Casa Providenței, anunță recrutarea unui nou val de voluntari:

  • Activi
  • Inițiativi
  • Toleranți
  • Creativi
  • Responsabili

Ceea ce vă propunem este participarea în activitățile din cadrul Centrelor de zi pentru copii și vîrstnici, ajutor pentru nevoiași, workshops, ateliere de handmade și alte activități, pe care urmează să le găsim împreună. Fii parte din echipa noastră, acumulează experiență ce te va ajuta în viitor în găsirea unui loc de muncă pe placul tău, dar cel mai important este că te invităm împreună cu noi să contribuim la răspândirea responsabilității sociale.

Programul de activitate ți-l alegi singur, la fel și domeniul de activitate.

Te-am convins? Atunci te așteptăm în echipa noastră.
Meriți mai mult decît îți dai voie să primești!

Află despre organizația noastră aici: www.casaprov.org

Date de contact:
Rodica Negură tel: 022 581 970, e-mai: casaprovidentei@gmail.com

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.